V četrtek, 15. decembra, je bilo pri Maksu spet zelo veselo. Po dolgem času smo se spet vsi zbrali – učenci, delavci šole, starši, krajani, otroci iz vrtca … in skupaj zakorakali v veseli december. Po predstavi učencev prvega in drugega razreda, ki so na zanimiv način pisali BOŽIČKU, nas je vse pozdravila gospa ravnateljica Nuška Ogorevc, vsem zaželela lepe praznike, nato pa smo skupaj priklicali dedka Mraza. Kako smo bili veseli vsi njegovih daril. Nato pa smo se vsi preselili pred šolo, kjer je potekal bazar – stojnice so ponujale čudovite izdelke, na voljo je bila vroča čokolada, tople palačinke in čaj, učenci so se lahko slikali z dedkom Mrazom … Kljub mrazu je bilo v zraku čutiti eno veliko veselje. NAJ BO TAKŠEN TUDI DECEMBER.