V soboto, 28. septembra, smo se spet zbrali pri Maksu – mali in veliki, učenci, učitelji, ostali delavci šole in starši, krajani. Imeli smo delovno soboto na malo drugačen način. Brez sedenja v učilnicah, brez domačih nalog in ustnih ocenjevanj … Z veliko gibanja in spoznavanja različnih društev. Gospa ravnateljica Nuška Ogorevc nas je vse lepo pozdravila v Domu kulture in nam predstavila potek dneva. Nato pa so skupine učencev s starši obiskovale različne postaje. V telovadnici so se preizkusili v paru v poligonu, s Tadejem Škofom igrali badminton, na zunanjih površinah pa so se predstavili s svojo aktivnostjo in vozili – POLICIJA, VOJAŠNICA JERNEJA MOLANA CERKLJE, POTUJOČA KNJIŽNICA, PIŠEŠKO GASILSKO DRUŠTVO, CENTER ZA KREPITEV ZDRAVJA BREŽICE – URGENTNI DEL … Kako je bilo vse zanimivo! Ob 10. uri smo pojedli golaž, ki sta ga za nas skuhala tajnica Dragica in Jože Lipar. Bil je odličen. Sledil je drugi del aktivnosti, ki so jih pripravili učitelji. Malo je bilo treba razmišljati, sodelovati … in je šlo. In kar naenkrat je bila ura 12.00, kar je pomenilo, da zdaj pa gremo lahko domov in uživamo v vikendu. Hvala vsem društvom in organizacijam, ki so se odzvale našemu povabilo, hvala vsem staršem, starim staršem, sorodnikom, prijateljem, ki ste skupaj z učenci poskrbeli, da smo se vsi imeli lepo. Za nagrado bomo imeli prosti dan v petek, 18. aprila.

Na terenu so bile danes novinarke Alina, Julija Ana in Lana iz 7. razreda.

Pa naj omenimo še zmagovalce poligona in badmintona. Najhitrejši čas poligona sta dosegla devetošolca Tomo in Mihael – 51 sekund. Največkrat pa sta žogico preko mreže, ne da bi padla na tla, vrgla Kristjan in Mihael, devetošolca, in sicer kar 124-krat. Bravo.