Novinarka Lana in njene sošolke so imele v ponedeljek, 17. junija, naravoslovni dan. Kaj so počele, je strnila v nekaj povedih, hkrati pa posnela tudi spodnje fotografije.

Danes smo imeli naravoslovni dan. Najprej smo rešile prvo stran delovnega lista, nato pa nam je učiteljica Petra razložila, kaj bomo danes delale. Zunaj smo merile čas. Najprej smo izmerile hojo, koliko časa potrebujemo, da prehodimo cel krog igrišča. Potem smo merile hitro hojo in tek. Tekmovale smo, katera bo bližje ustavila štoparico za 10 sekund.  Po zajtrku smo merile, koliko smo visoke, koliko meri od našega kolena do stopal in komolec do srednjega prsta. Za konec smo ugotavljale, koliko bi bila približno težka šolska torba z zvezki. Imele smo se super.